O nás

 

Začátky

V roce 2011 má společnost Le-Investment spol. s r.o. v čele se svým jednatelem Ing. Xuan Long Le již celou řadu investičních aktivit. Jednou z nich je i provoz 4 hotelů v centru Prahy, kterým se však po ekonomické stránce příliš nedaří. Společnost tak nutně potřebuje změnu. Na doporučení Milana Šváry se tedy obrací na Petra Lžičaře, který je v té době obchodním ředitelem společnosti Marriott, s nabídkou na pozici generálního ředitele Grand Majestic Hotel Prague.

 

Cesta vzhůru

Tato volba se ukázala jako správná. Hotelu Grand Majestic se začíná výrazně dařit, překonává ekonomická očekávání a díky tomu se otevírá možnost dalších investic.

V roce 2013 tak Le-Investment spol. s r.o. kupuje rozsáhlý soubor objektů Na Poříčí 42, který zahrnuje i Designhotel Elephant, jehož generálním ředitelem se stává Milan Švára. Celý komplex budov včetně Pasáže U Hájků a Designhotelu Elephant je následně sjednocen a vybudován nový Grandior Hotel Prague s 393 pokoji a rozsáhlými konferenčními sály.

Vzhledem k vyšší efektivitě provozu hotelů a s přihlédnutím k plánovanému rozvoji společnosti zakládají Petr Lžičař a Milan Švára společnost Le Hotels Group. Ta postupně díky dobrým ekonomickým výsledkům začíná přebírat další hotelové projekty, a to i mimo vlastnictví společnosti Le-Investment spol. s r.o.

V roce 2015 Le-Investment spol. s r.o. kupuje hotel Yasmin s přilehlou pasáží Grossman. Po kompletní přestavbě vytváří svůj zbrusu nový 5* Grandium Hotel Prague. Kapacita hotelu je 365 pokojů s konferenčními sály až pro 780 osob.

Ve stejném roce společnost pod svá křídla přebírá i Hotel Élite Prague. Investuje do efektivnějších postupů operativy hotelu i technického zajištění. Zároveň dosahuje navýšení tržeb oproti předchozímu nájemci.

Rok 2017 je ve znamení převzetí hotelu Majestic Plaza Hotel Prague. Jsou zrekonstruovány konferenční sály i jednotlivé pokojů. Díky změně strategie prodeje se také zanedlouho zvyšuje obrat hotelu o desítky procent.

Jako (zatím) poslední v roce 2019 Le Hotels Group přebírá vedení Hotelu Meteor Plaza Prague v Hybernské ulici. Společnost zde plánuje zásadní investice, jež podpoří růst potenciálu tohoto objektu, který byl po několik let zanedbávaný.

 

Současnost

Společnost Le Hotels Group v současnosti provozuje 6 hotelů v samotném centru Prahy 1 jen několik kroků od významných historických památek i kulturních a obchodních příležitostí. Hotely mají celkovou kapacitu 1 300 pokojů a konferenční prostory pojmou až 1 400 osob. Rozměrné sály i menší jednací salonky nabízí širokou škálu využití – od korporátních školení, přes odborné semináře, až po prezentace nových modelů vozidel. V hotelových restauracích a barech je možné pořádat večírky, rauty, vernisáže, oslavy a další společenské akce. 
V rámci společnosti je kladen velký důraz na využívání lokálních surovin pro přípravu veškerých pokrmů a na ekologický provoz spravovaných nemovitostí.

Společnost také podporuje několik charitativních organizací. Patří mezi ně například DEBRA ČR, z.ú., nadace DOBRÝ ANDĚL či Nadační fond Kapka naděje.